29 Ocak 2016 Cuma


Ardıç Yağı Kremi Nedir ?
Doğada yetişen bitki türlerinin faydalı olduklarını biliyoruz. Bunlardan bir tanesi de ardıç ağacı. Ardıç ağacı boyu 10 metreye kadar uzayabilen bir çalı türüdür . Günümüzde 2 metreye kadar geldiğinde ardıç ağacının mavi , yeşil iğne yaparakları ve sarı çiçekleri vardır. Bu ağacın distilasyon yöntemi ile ardıç yağı kremi haline gelmektedir.
Ardıç Yağı Kremi Faydaları Nelerdir ?
Bu bitkinin tohumu krem haline geldiğinde içine ekstra diğer şifalı bitkiler katılarak ardıç yağı kremi halini alıyor. Faydalarına gelecek olursak; ağrı kesici ve rahatlatıcı etkisi vardır.
Ardıç Yağı  B3 vitaminin bir ürünü olan metilnikotinat içeriğiyle vücudumuzdaki damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır Bu etkiyle vücutda bir ısı meydana gelir ve ağrılar hızlıca kesilir.
Krem temizleme etkisi ile soğuk algınlığına yakalanmış bir kişide hastalığı önler ve tedavi eder. Bu etkisi kremin çabuk emilmesi ve hastalığın merkezine etki edebilmesi özelliğindendir.
Doğada yetişen iğne yapraklı bitkiler Ardıç Ağacı gibi bitkilerin eter yağları okaliptüs ve servi içermesi sebebiyle  ;Öksürük ,Soğuk algınlığı ,şiddetli ve kronik bronşit ve sigara içenlerde arındırıcı bir etki gösterir.  Bağışıklığı güçlendirir , vücudu temizler, sinirsel gerginliği azaltır ve rahatlama sağlar.
Sporla uğraşan kişiler ani kramplar ,kas ve ekrem ağrıları ,travmalar sonrası kullandığında rahatlatıcı etkisi sayesine tedavilerinde kullanılabilir .
Normal zamanlarda ise ayak kremi olarak kullanılabilir ,ayağınızı mantara karşı koruyabilirsiniz .Kan dolaşımını hızlandırır ve soğuk ayak sendromunu yok eder.
 Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır ?
Ürünü ağrı hissetdiğiniz bölgeye veya kullanmak istediğiniz bölgeye dairesel hareketlerde masaj yapar gibi yedirerek kullanabiliriz .Kremin etkisini arttırmak için kullanım sonrası streç filmi ile sarabiliriz. Ürün emildiği ve kan damarlarını uyardığı için bir miktar kızarıklık olabilir.Ürün kısa sürede emildiği için kızarıklık fazla sürmez.
Ardıç Yağı Kremini Kimler Kullanamaz ?

Ardıç yağı kremini  hamilelik sırasında, onkolojik hastalıklar için kemoterapi gördüğümüz zamanlarda kullanmamız önerilmemektedir. Vücudun kreme uyum göstermemesi durumunda kullanmanız uygun değildir .Böbrek hastalıklarının şiddetlendiği aşamalarda da krem bel bölgesine sürülmemelidir.

0 yorum:

Yorum Gönder